Tespih Böceği İlaçlama İstanbul
Tespih Böceği İlaçlama

Tespih Böcekleri:

Tesbih böceği türlerine göre 1-2 mm ile 3 cm aralığı boyu olan bir böcektir. Tesbih böcekleri dışarıdan gelebilecek olan tehlikeyi hissettiği an yuvarlak şekilde bedenini kıvrık bir hale getirmektedir. Bundan dolayı da adına tesbih böceği denir. Tesbih böceğinin vücudu bölümler halindedir. Baş kısmında antenler bulunur. Genelde gri renkte olsalar da siyah ve kahverengi renkleri de bulunur.

Tesbih böceklerinin boy ve türleri beslenme şartlarına ve yaşadıkları alanlara göre değişir. Bu böcekler özellikle nemli bölgeleri, ekili toprakları, saksı çiçeklerini ve lavabo giderlerini sever. Beslenmelerini otçul şekilde karşıladıkları için insanları ve hayvanları ısırmazlar. Ev içlerinde yaşayan tesbih böcekleri dışarı kalmış yiyeceklerden beslenecekleri için dışkı ve salyalarını bu yiyecekler üstünde bırakmaktadır. Bu böceklerden kurtulmak için tesbih böceği ilaçlama şirketlerinden yardım almak gerekir.

Tesbih Böceği Özellikleri:

– Beslenmesini otçul şekilde sağlayan böcekler rutubetli ve nemli ortamı sever. Bodrum katlarında ve iç mekânlarda yaşar,
– Top şekline dönebilen böcekler yukarıdan ve yüksek bölgelerden kendini aşağıya doğru salabilir. Böylelikle uzun mesafeleri kısa sürelerde kat eder,
– Ortalama 3 ila 5 cm aralığında olan bir böcektir,
– Bu böceğin bu ismi alınmasının sebebi top şekline dönebilmesidir,
– İnsanlara zarar vermeyen böcekler evde bitkilere, tarla bahçelerde yetişen bitkilere zarar verir. Bunun yanı sırada bakteri yayılmasına sebep olur. Hastalıklara zemin hazırlar. Bu haşereler ile mücadele oldukça ehemmiyet taşır. İç ve dış mekânlarda İstanbul tesbih böceği ilaçlama firmalarından hizmet alınmalıdır.

Tesbih Böcekleri Zararları:

Tesbih böcekleri açıkta var olan gıdaların üstünde gezinir. Salya ve dışkılarını bu gıdalar üstüne bırakır. Ayriyeten tüm gün gezindiği için ayaklarında mikrop barındırmaktadır. Bu mikroplu ayaklar ile gıda üstüne basar. İyi şekilde yıkanmayan gıdalar insanlar için hastalıkların başlangıcı olabilir. Taşıdığı mikroba göre insanlara hastalık bulaşmasına sebep olabilmektedir. Bu haşerelerden kurtulmanın en etkili yolu ilaçlama yaptırmaktır.

Tesbih Böceği İlaçlama:

Tesbih böcekleri ile mücadele kurumsal ve profesyonel firmalar tarafından yapılmalıdır. Sıvı haşere ilaçları kullanılması gerekir. Böceğin en çok olduğu bölge tespit edilerek yeterli miktarda ilaç kullanımı sağlanmalıdır. Dışarıdan alınan ilaçlar yetersiz olacağı için böceklerin direncini arttırır ve ölmesi zorlaşır. Ofis, bodrum, ev, iş yeri, depo gibi alanlarda yaşayan tesbih böceği ilaçlama fiyatları bakımından firma bazında farklılıklar gösterir. İlacın dozajına ve alanların büyüklüğüne bağlı olaraktan bu haşerelerin ilaçlama fiyatları da değişir. İlaçlama yapacak olan firmanın tesbih böceğinin yuvasını, yaşayabileceği alanları, neler yapılması gerektiğini, ilaçlama sonrası bilgileri detaylı şekilde bilmesi gerekmektedir. Sizlere böcek ve korunma yollarını anlatmalıdır. Ucuz fiyatlara sahip olan ilaçlama şirketlerden yardım alımı yapılacak ise, Sağlık Bakanlığından onayı olup olmadığına dikkat edilmelidir. Ayriyeten firma çalışanlarının belli başlı eğitimlerden geçmiş olması ve bu işi profesyonel olarak yapması sizlerin ve çocuklarınızın sağlığı açısından önemli olan bir detaydır.

Proser ilaçlama tüm İstanbul’da sizlere en sağlıklı ve etkili şekilde destek olur, evinizi kimyasallarla doldurmaz. Tespih böceği ilaçlama ve mücadelesinde Proser İlaçlama 20 yıldır hizmet vermektedir. Proser ilaçlama; memnuniyet duyulmayan ilaçlama hizmetinden para almadan tekrar ilaçlama yapar. Konuyla ilgili bize ulaşabilirsiniz.