Kulağakaçan İlaçlama İstanbul
Kulağakaçan İlaçlama
Kulağakaçanlar:

Kulağakaçan (Forficula auricularia), Karınlarının bitimindeki çatal şekildeki kıskaçlarıyla göze çarparlar. Dermaptera takımındaki bu böcekler hem etçil (küçük böceklerle) hem de otçul olarak beslenirler. Yavru bakımı yapan böceklerdir. Kışları ağaç kavukları, taş dipleri, duvar çatlakları gibi kuytu köşelerde geçirirler. Bu yüzden evlerde de görülebilirler. Kulağakaçan ismi yanlış inanışlardan ileri gelmektedir; birçok insan kulağa girip beyine yerleştiğini düşünmektedir.

Genel Özellikleri:

Kulağakaçan böcekleri genellikle otçul beslenmektedir. Besin kaynakları arasında her çeşit yeşillik; otlar, sebzeler, meyveler vb.. yanı sıra diğer küçük böcekler de yer almaktadır. Kulağakaçanlar beslenmek için yakaladıkları böcekleri kıskaçları ile sıkıştırırlar. Ayrıca evlerimizde bulunan yiyeceklerimize de dadanarak zarar verirler. Kulağakaçan böceği beslenmek için gece saatlerini bekler.

Kulağakaçan böceği evlerimizde ve bahçelerimizde hemen her yerde yaşayabilir. Bahçemizde ağaç kabukları, yaprak döküntüleri, taşların altı, merdiven boşlukları vb. yerlerde gündüzleri saklanırlar. Ayrıca ağaç kavukları içinde veya zemin şekilleri arasında bir arada yaşarlar. Kulağakaçan binaların dış cephelerindeki yarık çatlaklarda barındıkları da görülür. Evlerimizin içerisinde de yarık ve çatlaklara saklanırlar.

Proser ilaçlama tüm İstanbul’da sizlere en sağlıklı ve etkili şekilde destek olur, evinizi kimyasallarla doldurmaz. Kulağakaçan ilaçlama ve mücadelesinde Proser İlaçlama 20 yıldır hizmet vermektedir. Proser ilaçlama; memnuniyet duyulmayan ilaçlama hizmetinden para almadan tekrar ilaçlama yapar. Konuyla ilgili bize ulaşabilirsiniz.